Turnike Sistemleri

Giriş ve çıkışların denetimini sağlamak amacıyla geliştirilmiş olan geçiş kontrol sistemleri, başta iş merkezleri ve fabrikalar olmak üzere, kontrol imkanı nın zorlaştığı yönetim binaları, ofisler, plazalar, laboratuarlar, hastaneler, şirket içinde departmanlar arasında hatta apartman girişlerinde kaçınılmaz bir şekilde tercih edilmeye başlanmıştır. Bir kapıdan çok kapılı uygulamalara, bir binadan çok binalı işletmelerin ortak çalışmasına kadar uygulama imkanı bulan bu sistemler, sadece kapıları açıp kapamaktan çok daha gelişmiş fonksiyonları yerine getirmektedirler. Geçiş Kontrol Sistemleri ile çalışanlarınızın ve misafirlerinizin sadece yetkileri olan yerlere girip çıkabilmelerini sağlar ve davetsiz misafirleri kontrol altına alabilirsiniz. Giriş çıkış saatlerini raporlayabilir ve işyerinizin büyüklüğüne bağlı olmaksızın, tüm giriş çıkışların sizin istediğiniz gibi olmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin Yangın Alarm Sisteminizle kartlı geçiş kontrol sistemini entegre hale getirerek herhangi bir yangın durumunda tüm kapı kilitlerinin açılmasını sağlayabilirsiniz.
Access kontrol sistemlerinin çalışma mantığında kişi ve zaman yetkilendirmesi vardır. Kurulan sistem ile belirlenen alanlara hangi kişilerin hangi zaman aralıklarında giriş çıkış yapabileceğinin kontrolünü sağlar. Kurulacak access kontrol programı ile tüm geçişlerin detaylı raporlaması alınabilir ve geçmiş tarihlerin arşivleri yapılır. Herhangi bir zamandaki herhangi bir noktanın giriş çıkış hareketleri raporlanabilmektedir.
Giriş ve çıkışların sınırlandırılması, yetkilendirilmesi; kısacası yetkisiz ve istenmeyen kişilerin girişlerinin kısıtlanması gereken her türlü yerlerde uygulanabilmesi mümkündür.